Разлика помеѓу преработките на „Петар II (Русија)“

Додадени 258 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с
{{Руски владетели}}
 
[[Категорија:Руски царевиимператори]]
[[Категорија:Родени во 1715 година]]
[[Категорија:Починати во 1730 година]]
[[Категорија:Династија Романови]]
[[Категорија:Православни монарси]]
 
[[af:Pieter II van Rusland]]