Разлика помеѓу преработките на „Австро-Унгарија“

Одземени 2 бајти ,  пред 9 години
с
Бот Менува: en:Austria-Hungary
с (Бот: Промена на шаблон: Никулецза историјата на Србија)
с (Бот Менува: en:Austria-Hungary)
[[dsb:Awstrisko-Hungorska]]
[[el:Αυστροουγγαρία]]
[[en:Austria–HungaryAustria-Hungary]]
[[eo:Aŭstrio-Hungario]]
[[es:Imperio austrohúngaro]]