Менопауза: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 15 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
'''Менопаузата''' е природна појава во животот на жената кога престанува нејзината [[менструација]]. Исто така е позната под името [[климактериум]] што значи промена на животот. Менопауза обично настапува помеѓу 44-та и 55-та година од животот. Менструациите можат да станат помалку обилни и понередовни пред конечно да престанат.
[[Слика:Fffemaleanat.JPG|thumbright|250px]]
== Како се случува ==