Разлика помеѓу преработките на „Иван V (Русија)“

Додадени 250 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот: Промена на шаблон: Infobox Monarch)
с
 
[[Категорија:Руски цареви]]
[[Категорија:Родени во 1666 година]]
[[Категорија:Починати во 1696 година]]
[[Категорија:Династија Романови]]
[[Категорија:Православни монарси]]
 
[[af:Iwan V van Rusland]]