Фјодор I (Русија): Разлика помеѓу преработките

Додадени 298 бајти ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот: Промена на шаблон: Infobox Monarch)
сНема опис на уредувањето
 
[[Категорија:Руски цареви]]
[[Категорија:Родени во 1557 година]]
[[Категорија:Починати во 1598 година]]
[[Категорија:Династија Рурикович]]
[[Категорија:Руриковичи]]
[[Категорија:Православни монарси]]
 
[[af:Fjodor I van Rusland]]