Разлика помеѓу преработките на „Иван IV (Русија)“

Додадени 298 бајти ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
с (Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец)
с
 
[[Категорија:Руски цареви]]
[[Категорија:Родени во 1530 година]]
[[Категорија:Починати во 1584 година]]
[[Категорија:Династија Рурикович]]
[[Категорија:Руриковичи]]
[[Категорија:Православни монарси]]
 
[[af:Iwan IV van Rusland]]