Разлика помеѓу преработките на „Иван I“

Додадени 299 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: sah:Иван I Калита)
с
[[Категорија:Руски цареви]]
[[Категорија:Големи руски кнезови]]
[[Категорија:Родени во 1288 година]]
[[Категорија:Починати во 1340 година]]
[[Категорија:Династија Рурикович]]
[[Категорија:Руриковичи]]
[[Категорија:Православни монарси]]
 
 
[[be:Іван Каліта]]