Даниел Московски: Разлика помеѓу преработките

Додадени 329 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот: козметички промени)
Нема опис на уредувањето
{{Русија-политичар-никулец}}
 
[[Категорија:РускиДинастија царевиРурикович]]
[[Категорија:Големи руски кнезови]]
[[Категорија:Родени во 1263 година]]
 
[[Категорија:Починати во 1303 година]]
[[Категорија:Руски светци]]
[[Категорија:Христијански светци од 14 век]]
[[Категорија:Православни монарси]]
[[be:Даніл Аляксандравіч]]
[[bs:Danijel, knez Moskve]]