Разлика помеѓу преработките на „Бурса (покраина)“

Додадени 22 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: fj:Bursa Province
с (Бот: козметички промени)
с (Бот Додава: fj:Bursa Province)
[[fa:استان بورسا]]
[[fi:Bursan maakunta]]
[[fj:Bursa Province]]
[[fr:Bursa (province)]]
[[hi:बुर्सा प्रांत]]
58.155

уредувања