Разлика помеѓу преработките на „Федеративна Народна Република Југославија“

нема опис на уредувањето
Во 1963, со промената на Уставот, државата го добила новото име - [[Социјалистичка Федеративна Република Југославија]] ([[СФРЈ]]).
 
[[Категорија:ЈугославијаСФРЈ]]
[[Категорија:Историја на Југославија]]