Староруски јазик: Разлика помеѓу преработките

Додадени 133 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
[[Категорија:Источнословенски јазици]]
[[Категорија:Мртви јазици во Азија]]
[[Категорија:Мртви јазици во Европа]]
 
 
[[be:Старажытнаруская мова]]