Илјада деветстотини осумдесет и четврта: Разлика помеѓу преработките

с
Бот Додава: vec:1984 (libro)
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот: Промена на шаблон: Infobox Book)
с (Бот Додава: vec:1984 (libro))
[[tr:Bin Dokuz Yüz Seksen Dört (roman)]]
[[uk:1984 (роман)]]
[[vec:1984 (libro)]]
[[vi:Một chín tám tư]]
[[zh:一九八四]]
109.264

уредувања