Разлика помеѓу преработките на „Пирамида (геометрија)“

с
с (Бот: козметички промени)
с (Бот Додава: sh:Piramida (geometrija), vi:Hình chóp)
[[qu:Chuntu]]
[[ru:Пирамида (геометрия)]]
[[sh:Piramida (geometrija)]]
[[sk:Ihlan]]
[[sl:Piramida (geometrija)]]
[[tr:Piramit (geometri)]]
[[uk:Піраміда (геометрія)]]
[[vi:Hình chóp]]
[[zh:棱锥]]
24.401

уредување