Разлика помеѓу преработките на „Самара“

Додадени 26 бајти ,  пред 11 година
с
Замена на Image:Samara_city.gif со Image:Coat_of_Arms_of_Samara_(Samara_oblast).png (од страна на Zscout370 поради: exact or scaled-down duplicate).
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Град)
с (Замена на Image:Samara_city.gif со Image:Coat_of_Arms_of_Samara_(Samara_oblast).png (од страна на Zscout370 поради: exact or scaled-down duplicate).)
| сл-големина = 245px
| опис = Местоположба на Самара во Русија
| знаме = Samara cityCoat_of_Arms_of_Samara_(Samara_oblast).gifpng
| знаме-големина = 145px
| знаме-врска =