Разлика помеѓу преработките на „Долногермански јазик“

Додадени 129 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
{{Инфокутија за јазик
|име=Долногермански јазик
|изворноиме= Neddersassisch
|изговор=
|држави=[[Германија]], [[Холандија]], [[Бразил]], [[САД]], [[Уругвај]]
{{ИЕ-јазик-никулец}}
 
[[Категорија:ГерманскиДолногермански јазик| јазици]]
[[Категорија:Западногермански јазици]]
[[Категорија:Јазици во Германија]]
 
[[af:Nederduits]]