Разлика помеѓу преработките на „1978“

Додаден 21 бајт ,  пред 10 години
с
Бот Додава: xal:1978 җил; козметички промени
с (Бот Додава: xal:1978 җил; козметички промени)
* [[26 август]] – По смртта на [[Папа Павле VI|Павле VI]], [[Папа Јован Павле I|Јован Павле I]] е избран за римски папа.
 
=== август ===
 
=== септември ===
[[wa:1978]]
[[war:1978]]
[[xal:1978 җил]]
[[yi:1978]]
[[yo:1978]]