Осакаров (округ): Разлика помеѓу преработките

Додаден 41 бајт ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][проверена преработка]
с (Бот Додава: en:Osakarov District; козметички промени)
Нема опис на уредувањето
[[Категорија:Окрузи на Казахстан]]
 
[[bg:Осакаровски район]]
[[en:Osakarov District]]
[[it:Distretto di Osakarov]]
Анонимен корисник