Разлика помеѓу преработките на „Црква Свети Архангел Михаил (Белград)“

с
Бот: Замена на текст (-Шаблон:Цркви-Никулец +Никулец за црква)
с (Бот: козметички промени)
с (Бот: Замена на текст (-Шаблон:Цркви-Никулец +Никулец за црква))
'''Саборната црква Св. Архангел Михаил ''' ([[српски јазик|српски]]: ''Саборна Црква Св. Архангела Михаила / Saborna Crkva Sv. Arhangela Mihaila'') е [[црква]] која се наоѓа во [[Белград]], [[Србија]] и е во склопот на [[Српска Православна Црква|Српската православна црква]]. Црквата била изградена во периодот помегу [[1837]] до [[1840]] година по наредба на принцот [[Милош Обреновиќ]].
 
{{Шаблон:Цркви-Никулец за црква}}
 
{{DEFAULTSORT:Михаил}}
941.847

уредувања