Разлика помеѓу преработките на „Капелекерк“

Одземени 8 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Замена на текст (-Шаблон:Цркви-Никулец +Никулец за црква)
с (Бот: козметички промени)
с (Бот: Замена на текст (-Шаблон:Цркви-Никулец +Никулец за црква))
 
''' Капелекерк ''' ([[француски јазик|француски]] : ''Église de la Chapelle) '') е црква која се наоѓа во [[Брисел]], [[Белгија]]. Била изградена во [[1134]] година. Дел од цкрката бил разрушен во [[1695]] година, а истата за последен пат била реновирана во [[1989]] година.
{{Шаблон:Цркви-Никулец за црква}}
 
[[Категорија:Цркви во Брисел]]
941.847

уредувања