Разлика помеѓу преработките на „Тигар (река)“

Додадени 28 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: pnb:دریاۓ دجلہ
с (Бот: Промена на шаблон: Никулец за географија)
с (Бот Додава: pnb:دریاۓ دجلہ)
[[no:Tigris]]
[[pl:Tygrys (rzeka)]]
[[pnb:دریاۓ دجلہ]]
[[pt:Rio Tigre]]
[[ro:Tigru (râu)]]
116

уредувања