Разлика помеѓу преработките на „Артур Тјудор“

Нема измена во големината ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
{{DEFAULTSORT:Артур}}
[[Category:Родени во 1486 година]]
[[Category:ПочинетиПочинати во 1502 година]]
[[Category:Тјудори]]
[[Category:Наследници на англискиот трон]]