Разлика помеѓу преработките на „Скијачко трчање на Зимските олимписки игри 2010 - тимски спринт за мажи“

с
* [http://www.vancouver2010.com/en/athletes-and-sports/sports/-/40906/34238/115l653/cross-country-skiing.html Скијачко трчање на официјалното мрежно место на игрите] {{ref-en}} {{ref-fr}}
 
[[ca:Esquí de fons als Jocs Olímpics d'hivern de 2010 - esprint per equips masculí]]
[[en:Cross-country skiing at the 2010 Winter Olympics – Men's team sprint]]
[[it:Sci di fondo ai XXI Giochi olimpici invernali - Team sprint a tecnica libera maschile]]
86.434

уредувања