ЖС „Зајас“: Разлика помеѓу преработките

Одземени 645 бајти ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Location map
|Republic of Macedonia |
'''Железничката станица „Зајас“''' е [[железничка станица]] во [[Република Македонија]], со следниве [[географски координати]]: [[латитуда|СГШ]] 41<sup><small>o</small></sup> 36<nowiki>'</nowiki> 59<nowiki>''</nowiki>, [[лонгитуда|ИГД]] 20<sup><small>o</small></sup> 56<nowiki>'</nowiki> 26<nowiki>''</nowiki>.
 
== Возен ред==
Интеррегионална линија 6903: [[ЖС „Кичево“|Кичево]] - [[ЖС „Длапин Дол“|Длапкин Дол]] - [[ЖС „Строгомишта“|Строгомишта]] - [[ЖС „Зајас“|Зајас]] - [[ЖС „Падалиште“|Падалиште]] - [[ЖС „Лакавица“|Лакавица]] - [[ЖС „Гостивар“|Гостивар]] - [[ЖС „Врановци“|Врановци]] - [[ЖС „Жеровјане“|Жеровјане]] - [[ЖС „Брвеница“|Брвеница]] - [[ЖС „Тетово“|Тетово]] - [[ЖС „Ратае“|Ратае]] - [[ЖС „Јегуновце Фабрика“|Јегуновце фабрика]] - [[ЖС „Јегуновце“|Јегуновце]] - [[ЖС „Орашје“|Орашје]] - [[ЖС „Радуша“|Радуша]] - [[ЖС „Сулари“|Сулари]] - [[ЖС „Сарај“|Сарај]] - [[ЖС „Ѓорче Петров“|Ѓорче Петров]] - [[ЖС „Скопје Север“|Скопје Север]] - [[ЖС „Железарница“|Железарница]]
Возниот ред е определен согласно Објавата <ref>[http://mz.com.mk/Section5/Default.aspx?AspxAutoDetectCookieSupport=1 mz.com.mk] Официјална веб страна на [[Македонски железници]], Објава на мрежа за 2010 година, Сл. весник бр. 11 од 26.1.2010 година</ref> на Македонски железници за 2010 година.
 
* {{Интеррегионална линија 6903}}
 
== Референци ==
<references />
 
{{Никулец за железничка станица во Република Македонија}}