ЖС „Зајас“: Разлика помеѓу преработките

Додадени 1.150 бајти ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][проверена преработка]
с (Бот: козметички промени)
сНема опис на уредувањето
}}
'''Железничката станица „Зајас“''' е [[железничка станица]] во [[Република Македонија]], со следниве [[географски координати]]: [[латитуда|СГШ]] 41<sup><small>o</small></sup> 36<nowiki>'</nowiki> 59<nowiki>''</nowiki>, [[лонгитуда|ИГД]] 20<sup><small>o</small></sup> 56<nowiki>'</nowiki> 26<nowiki>''</nowiki>.
 
Интеррегионална линија 6903: [[ЖС „Кичево“|Кичево]] - [[ЖС „Длапин Дол“|Длапкин Дол]] - [[ЖС „Строгомишта“|Строгомишта]] - [[ЖС „Зајас“|Зајас]] - [[ЖС „Падалиште“|Падалиште]] - [[ЖС „Лакавица“|Лакавица]] - [[ЖС „Гостивар“|Гостивар]] - [[ЖС „Врановци“|Врановци]] - [[ЖС „Жеровјане“|Жеровјане]] - [[ЖС „Брвеница“|Брвеница]] - [[ЖС „Тетово“|Тетово]] - [[ЖС „Ратае“|Ратае]] - [[ЖС „Јегуновце Фабрика“|Јегуновце фабрика]] - [[ЖС „Јегуновце“|Јегуновце]] - [[ЖС „Орашје“|Орашје]] - [[ЖС „Радуша“|Радуша]] - [[ЖС „Сулари“|Сулари]] - [[ЖС „Сарај“|Сарај]] - [[ЖС „Ѓорче Петров“|Ѓорче Петров]] - [[ЖС „Скопје Север“|Скопје Север]] - [[ЖС „Железарница“|Железарница]]
 
{{Никулец за железничка станица во Република Македонија}}