Разлика помеѓу преработките на „Шангај“

Додадени 22 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
|parts = <br />[[Листа на административни единици на Шангај|18 окрузи, 1 околија]]<br />220 гратчиња и села
|government_type = [[Директно-управувана општина|Општина]]
|leader_title = СекретарОпштински секретар на ([[Комунистичка партија на Кина|КПК]])
|leader_name = [[Ји Џенгшенг]]
|leader_title1 = [[Градоначалник]]