Разлика помеѓу преработките на „Колибри“

Додадени 69 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Опишунање на брзите колибри)
 
{{бришење|несоодветен стил и неумешно уредена статија}}
== Брзите Колибри ==
 
Птицата колибри е една од најбрзите живи суштества на земјата,но не поради тоа што најбрзо лета,туку поради тоа што најбрзо работи многу нешта.На пример,оваа птица во една минута замавнува со крилјата 80пати.За истото време таа зема воздух дури 250пати,а срцето и отчукува 500пати.Неверојатно!