Разлика помеѓу преработките на „Утилитаризам“

Одземен 91 бајт ,  пред 11 година
с
Отстрането уредувањето на 90.1.52.82 (разговор), вратено на последната верзија на Brest-bot
с (Отстрането уредувањето на 90.1.52.82 (разговор), вратено на последната верзија на Brest-bot)
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.utilitarianphilosophy.com/ International Website for Utilitarian Philosophy]
* [http://www.utilitarian.net Утилитаристи]
* [http://www.utilitarianism.com Утилитаризам]
80

уредувања