Разлика помеѓу преработките на „Љубомир Бранѓолица“

нема опис на уредувањето
На 18 март 2006 година Композиторот Љубомир Бранѓолица ја добива и наградата за животно дело "Трајко Прокопиев", која ја доделува Сојузот на композиторите на Македонија.
 
{{Никулец за биографија}}
 
[[Категорија:Македонски композитори|Б]]
Анонимен корисник