Разлика помеѓу преработките на „Норвешка круна“

Додадени 48 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Промена на шаблон: Никулец
с (Бот Додава: yo:Norwegian krone)
с (Бот: Промена на шаблон: Никулец)
'''Норвешката круна''' ([[норвешки јазик|норвешки]]:''norsk krone'') е официјалната валута на [[Норвешка]]. Поделена е на 100 ереа. [[ISO 4217]] е ''NOK''. Оваа валута ја издава Норвешката народна банка.
 
{{Никулец од областа на економијата}}
 
{{европски валути}}
941.847

уредувања