Разлика помеѓу преработките на „Полокване“

Додадени 24 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Промена на шаблон: Никулец за географија
с (Бот: Промена на шаблон: Гео-никулец)
с (Бот: Промена на шаблон: Никулец за географија)
Општината Полокване опфаќа 3% од целокупната површина на провинцијата Лимпопо, а околу 10% од населението на Лимпопо живее во оваа област.
 
{{Никулец заод географијаобласта на географијата}}
 
[[Категорија:Градови во Јужноафриканската Република]]
941.847

уредувања