Разлика помеѓу преработките на „Аритметичка прогресија“

с
Бот: Промена на шаблон: Никулец
с (Бот: козметички промени)
с (Бот: Промена на шаблон: Никулец)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Никулец од областа на математиката}}
'''Аритметичка прогресија''' или '''низа''' е таква низа на [[Број|броеви]] каде разликата меѓу секој член и членот пред него е постојана.
 
941.847

уредувања