Разлика помеѓу преработките на „Синтеза“

Додадени 42 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Промена на шаблон: Никулец
с (Бот: Менува Категорија:Никулец)
с (Бот: Промена на шаблон: Никулец)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Никулец од областа на хемијата}}
{{никулец}}
Зборот '''синтеза''' (латински: [[synthesis]]- спојува) има најразлични значења.
 
941.847

уредувања