Разлика помеѓу преработките на „Мономер“

Додадени 42 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: Промена на шаблон: Никулец
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: Промена на шаблон: Никулец)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Никулец од областа на хемијата}}
'''Мономер''' е [[Хемиско соединение|соединението]] од кое со [[полимеризација]] се добива [[полимер]].
 
941.847

уредувања