Разлика помеѓу преработките на „Ӆ“

Додадени 35 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: Промена на шаблон: Никулец
с (Бот Додава: uk:Ӆ)
с (Бот: Промена на шаблон: Никулец)
 
'''Буквата Ӆ''' е дел од [[кирилица|кириличната несловенска азбука]]. Буквата ја користи [[клидински самиски јазик]] . Буквата потекнува од кириличната буква Л со одредени модификации. Буквата има звучна вредност /ɬ/ .
{{Никулец за кирилична буква}}
{{никулец}}
 
[[bg:Ӆ]]
941.847

уредувања