Разлика помеѓу преработките на „Анастас Јанков“

Додадени 26 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: Промена на шаблон: Никулец
с (Анастас Јанков преместена како Атанас Јанков: Во македонската историографија е Атанас а не Анастас Јанков)
с (Бот: Промена на шаблон: Никулец)
{{reflist}}
 
{{Никулец за биографија}}
 
[[Категорија:Дејци на ВМОК]]
941.847

уредувања