Разлика помеѓу преработките на „Јанаки Паскалев“

Додадени 26 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: Промена на шаблон: Никулец
с (Бот: козметички промени)
с (Бот: Промена на шаблон: Никулец)
Умира на [[16 декември]] [[1933]] година во Ксанти.
 
{{Никулец за биографија}}
 
[[Категорија:Дејци на ВМОРО|Паскалев, Јанаки]]
941.847

уредувања