Разлика помеѓу преработките на „81 (број)“

Додадени 14 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: Промена на шаблон: Никулец
с (Бот Додава: es:Ochenta y uno)
с (Бот: Промена на шаблон: Никулец)
'''81 (осумдесет и еден)''' е [[број]] и име на [[глиф]]от што го претставува тој број. Тој е природен број што следи после бројот [[80 (број)|80]] а претходник на бројот [[82 (број)|82]].
 
{{Никулец за број}}
 
[[Категорија:Броеви]]
941.847

уредувања