49 (број): Разлика помеѓу преработките

Додадени 14 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: Промена на шаблон: Никулец
с (Бот Додава: cs:49 (číslo))
с (Бот: Промена на шаблон: Никулец)
'''49 (четириесет и девет)''' е [[број]] и име на [[глиф]]от што го претставува тој број. Тој е природен број што следи после бројот [[48 (број)|48]] а претходник на бројот [[50 (број)|50]].
 
{{Никулец за број}}
 
[[Категорија:Броеви]]
941.847

уредувања