Селевкидско Царство: Разлика помеѓу преработките

с
Бот: Промена на шаблон: Ист-никулец
с (Бот Додава: lt:Seleukidų imperija)
с (Бот: Промена на шаблон: Ист-никулец)
== Референци ==
{{reflist}}
{{Никулец од областа на историјата}}
{{ист-никулец}}
 
[[Категорија:Антички држави|Македон]]
941.847

уредувања