Разлика помеѓу преработките на „Топка (геометрија)“

Додадени 43 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: Промена на шаблон: Мат-никулец
с (Бот: козметички промени)
с (Бот: Промена на шаблон: Мат-никулец)
 
 
{{Никулец од областа на математиката}}
{{мат-никулец}}
 
[[Категорија:Математика]]
941.847

уредувања