Разлика помеѓу преработките на „Полн агол“

Додадени 43 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: Промена на шаблон: Мат-никулец
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: Промена на шаблон: Мат-никулец)
Полн агол остварува патот кој го поминува линијата/радиус на кружница, придржувајќи се на центарот на кружницата, и движејќи се се додека не стигне до почетната позиција.
 
{{Никулец од областа на математиката}}
{{мат-никулец}}
 
[[Категорија:Агол]]
941.847

уредувања