Света земја: Разлика помеѓу преработките

Додадени 29 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: Промена на шаблон: Религија-никулец
с (Бот Менува: ar:أراضي مقدسة)
с (Бот: Промена на шаблон: Религија-никулец)
 
Голем број аџии ја посетуваат Светата земја секоја година.
{{Никулец од областа на религијата}}
{{Религија-никулец}}
 
[[Категорија:Крстоносни места]]
941.847

уредувања