Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Математика-никулец“

с
Бот: Менува Категорија:Математички никулци; козметички промени
с (Бот: Менува Категорија:Математички никулци; козметички промени)
<div class="boilerplate metadata" id="stub"><table cellpadding="0" cellspacing="0" style="background-color: transparent;"><tr ><td >[[ImageПодатотека:e-to-the-i-pi.svg|30px| ]]</td ><td >''&nbsp;Оваа [[математика|математичка]] статија е [[Википедија:Што е никулец?|никулец]]. Можете да [[Помош:Како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја [{{SERVER}}/w/index.php?stub&title={{FULLPAGENAMEE}}&action=edit проширите.]''</td ></tr ></table ></div >[[Категорија:Математички никулци]]<noinclude>
[[Категорија:Никулци од областа на математиката]]
<noinclude>
 
[[Категорија:Математички шаблони|Никулец]]
 
[[af:Sjabloon:Wiskunde-saadjie]]
[[bg:Шаблон:Математика-мъниче]]
[[sr:Шаблон:Клица-математика]]
[[sv:Mall:Matematikstub]]
[[vi:TiêuBản bảnmẫu:Sơ khai toán học]]
[[zh:Template:Math-stub]]
[[zh-yue:Template:數學楔]]
941.847

уредувања