Разлика помеѓу преработките на „Папа Јулиј I“

Додадени 9 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Промена на шаблон: Христијанство-никулец
с (Бот: Промена на шаблон: Infobox Pope)
с (Бот: Промена на шаблон: Христијанство-никулец)
'''Папа Јулие I''' бил римски [[папа]] во периодот од 6 февруари [[337]] до 12 април [[352]] г. Според Liberian Catalogue тој бил на Светиот Престол 15 години, 1 месец и 11 денови. Папа Јулие I бил објавен за светец од страна на [[Римокатоличката црква]] и чествувањето му е на 12 април.
 
{{Никулец за Христијанството}}
{{Христијанство-никулец}}
 
{{Папи}}
941.847

уредувања