Предлошка:Будизам-никулец: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][проверена преработка]
с (Бот Додава: pt:Predefinição:Esboço-budismo)
сНема опис на уредувањето
<div class="boilerplate metadata" id="stub"><table class="plainlinks" cellpadding="0" cellspacing="0" style="background-color: transparent;"><tr><td>
[[Image:Dharma Wheel.svg|40px| ]]</td><td>''&nbsp;Оваа статија поврзана со [[Будизам|Будизмот]] е [[Википедија:Што е никулец?|никулец]]. Можете да [[Помош:Како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја [{{fullurl:{{FULLPAGENAME}}|action=edit}} проширите.]''</td></tr></table></div>
[[Категорија:БудистичкиНикулец никулциза Будизам]]
<noinclude>
[[Категорија:Шаблони за никулци за Будизам| ]]
[[en:Template:Buddhism-stub]]
[[ja:Template:Buddhism-stub]]