Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Ботаника-никулец“

с
нема опис на уредувањето
с (Robot - Replacing image Oakleaf.gif with Oakleaf template.gif)
с
<div class="boilerplate metadata" id="stub"><table cellpadding="0" cellspacing="0" style="background-color: transparent;"><tr ><td >[[Податотека:Oakleaf template.gif|48px| ]]</td ><td >''&nbsp;Оваа статија од областа на [[ботаника|ботаничкаботаниката]] статија е [[Википедија:Што е никулец?|никулец]]. Можете да [[Помош:како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја [{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} проширите.]''</td ></tr ></table ></div >[[Категорија:БотаничкиНикулци од областа на никулциботаниката]]
 
<noinclude>
[[Категорија:Шаблони за никулци од областа на ботаниката]]
 
[[bg:Шаблон:Ботаника-мъниче]]
[[en:Template:Botany-stub]]