Разлика помеѓу преработките на „Скандиум“

Додадени 33 бајти ,  пред 9 години
с
Бот: Промена на шаблон: Хемо-никулец
с (Бот Додава: tl:Iskandyo)
с (Бот: Промена на шаблон: Хемо-никулец)
 
{{Елементи-табела}}
{{Никулец од областа на хемијата}}
{{Хемо-никулец}}
 
[[Категорија:Хемиски елементи]]
941.847

уредувања