Разлика помеѓу преработките на „Термоелектронска емисија“

с
Бот: Промена на шаблон: Хемија-никулец
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: Промена на шаблон: Хемија-никулец)
'''Термоелектронска емисија''' се вика појавата на емитирање на [[електрон]]и од вжештени површини на [[метал]]ите, а електроните што се емитирани се нарекуваат [[термоелектрони]].
 
{{Никулец од областа на хемијата}}
{{Хемија-никулец}}
 
[[Категорија:Хемија]]
941.847

уредувања