Црква на Англија: Разлика помеѓу преработките

Додадени 5 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Организација
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот: козметички промени)
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Организација)
{{Инфокутија Организацијаза организација
| name = Црква на Англија <br /> Church of England
| image = Church of England Logo.jpg
941.847

уредувања