Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Физичка географија“

с
нема опис на уредувањето
с
{{Ризница-врска|Physical geography}}
 
[[Категорија:ГеографијаГранки на географијата|Физичка географија]]
 
[[an:Categoría:Cheografía fesica]]